Alphens.nl

Nieuws - terug naar overzicht

Gondelvaart Alphen aan den Rijn.

Gondelvaart Alphen aan den Rijn.

19 September 19:45 - 22:30 De Gondelvaart in Alphen aan den Rijn, is een jaarlijks terugkerend evenement dat plaatsvindt op de dinsdagavond voorafgaand aan de Alphense jaarmarkt. Tijdens deze gondelvaart varen verlichte boten door het centrum van Alphen. Ook is er een prijs voor de best versierde boot.

Reacties op:
Gondelvaart Alphen aan den Rijn.

 

Over Alphen aan den Rijn

De eerste Romeinse nederzetting in Alphen aan den Rijn is het Castellum Albanianae, een Romeins fort voor hulptroepen. Dat is in het jaar 41 na Christus gebouwd. In Alphen woonden op de hoogtijdagen van het Romeinse Rijk ongeveer 800 mensen. In 1918 werden de gemeenten Alphen, Aarlanderveen en Oudshoorn samengevoegd en kreeg het de naam Alphen aan den Rijn. Vanaf 1950 begon de echt grote groei. Huizen en bedrijven werden in groten getale gebouwd. In 1964 sloot de gemeente Zwammerdam zich bij Alphen aan den Rijn aan. Tussen 1980 en nu groeide het aantal inwoners van 50.000 naar ruim 70.000.

Op 1 januari 2014 is de gemeente Alphen aan den Rijn gefuseerd met de gemeentes Boskoop en Rijnwoude. De gemeente Alphen aan den Rijn heeft nu ca. 108.000 inwoners.